Často se setkáváme s dotazy, který dezén MTB plášťů je vhodný do určitých podmínek. Rádi Vaše dotazy zodpovíme, ale připravili jsme pro Vás také grafický přehled určení jednotlivých dezénů. 

Víme, že každý jezdec má jiné preference a chceme vyhovět všem. Výběr pláště na MTB můžeme jednoduše shrnout takto:

Všechny výše uvedené vzorky plášťů jsou kevlarové (skládací) a dostatečně odzkoušené našimi závodními jezdci. Jste-li čistý hobík a spokojíte-li se s levnějšími plášti na horské kolo, máme pro Vás také širokou nabídku hobby MTB plášťů zde.

Jaký plášť na MTB kolo vybrat?

Podrobněji se jednotlivým vzorkům - typům - dezénům plášťů na MTB věnujeme níže, tak se račte seznámit.

Jelikož si přejeme, abyste pro své horské kolo vybrali tu nejlepší pneumatiku, pokusíme se Vám výběr co nejvíce usnadnit. Prohlédněte si výše uvedený obrázek s přehledem MTB plášťů, pročtěte popisky níže a věříme, že budete mít hned jasno. Pokud byste přeci váhali, neváhejte nás kontaktovat na tel. +420 727 893 808 . V pondělí až pátek od 9 - 17 h jsme na telefonu pro Vás a s výběrem pláště na horské kolo Vám rádi pomůžeme. Svůj dotaz můžete směřovat také info@mitasbiketyres.cz

MITAS SCYLLA TOP DESIGN v rozměrech 29, 27,5 i 26 palců.

Scylla Mitas bezdušový plášť

Pláště na horské kolo Scylla Top Design najdete zde.

Potřebujete universální plášť, pak nemusíte déle hledat - Scylla TD je to pravé. Naše vlajková loď a MTB pláš používaný při závodech světového poháru nebo náročných etapových závodech jako Cape Epic.  Univerzální rychlý plášť vhodný do středně těžkého terénu s tvrdším podkladem. Spolehlivě vás podrží a s použitím duální směsi zajišťuje dobrou přilnavost při jízdě v traverzu i agresivnějším náklonu. Optimálně navržené výška a rozestavení členů pláště přináší vše potřebné najednou: nízký valivý odpor, rychlost, záběr i brzdění. Ideální volba pro většinu tratí v Cross Country. Samozřejmě s možností použítí jako bezdušový plášť na horské kolo.

Levnější hobby varianta vzorku Scylla je plášť Mitas Ocelot vyráběný také v dětských rozměrech.- k dostání zde.

MITAS KRATOS TOP DESIGN v rozměrech 29, 27,5 i 26 palců.

Plášť Mitas Kratos

Pláště na horské kolo Kratos Top Design najdete zde.

Kratos TD vás nezklame především v těžkém terénu s tvrdým podkladem, kde se při jízdě plně využívají vyšší a agresivnější členy pláště, které zvyšují jeho trakci a ovladatelnost kola v náročných sjezdech a traverzech. Velice výkonný plášť pro enduro - chcete-li All-mountain ježdění a kamenité podklady v Cross Country. Plášť Kratos je také vyvíjen v součinnosti se závodními jezdci a nachází uplatnění při světových závodech. Samozřejmě také plášť na horské kolo Kratos můžete použít jako bezdušový. 

MITAS HYPERION TOP DESIGN v rozměrech 29 a 27,5 palců

Plášť Mitas Hyperion

Pláště na horské kolo Hyperion Top Design najdete zde.

Hyperion TD přebírá to nejlepší z úspěšného vzoru Charybdis TD a přidává ještě něco navíc. Mírně zvětšená hloubka pláště pro lepší záběr v měkkém terénu, prodloužená dopředná lamela pro větší stabilitu v náklonu a adhezní třísměrné drážky na povrchu členů pro větší jistotu na pevných překážkách. To vše znamená vyšší výkon a jistotu zejména na podmáčeném a blátivém terénu. Do mokra a bláta zkrátka nemůžete udělat chybu, když sáhnete po MTB plášti Mitas Hyperion.

Levnější hobby varianta pláště Hyperion se vzorkem do bláta mohou být pláště Tomcat nebo pláště Charybdis (ve velikosti pro 26 palcová kola).

MITAS HIGHLANDER v rozměrech 29 a 27,5 palců

Plášť Mitas Highlander

Sjezdové pláště na horské kolo Highlander najdete zde.

Pro tolik oblíbený down hill nebo freeride v těžkém terénu především se suchým a tvrdším podkladem je tu pro vás plášť Highlander. Ideálně navržené celková konstrukce pláště umožňuje nejenom jízdu ve složitém terénu, ale zajistí i bezpečné zdolání sjezdových úseků. Dowhnillový plášť Highlander je opravdu těžký kalibr! Asi nejlepší způsob jak Vás o tom přesvědčit, je seznámit Vás se zážitky Richarda Gasperottiho na Enduro pláštích Highlander - z Tchajwanu čtěte zde, z Maroka čtete zde a ze Sardinie čtěte zde.
Levnější hobby varianta pláště s výrazným vzorkem pro 26 palcová kola je plášť Mitas Triton - k dostání zde.

MITAS ZEFYROS v rozměrech 29 a 27,5 

Plášť Mitas Zefyros

Pláště na horské kolo Zefyros najdete zde. 

Máte - li rádi rychlou jízdu v lehkém terénu s tvrdým podkladem, pak doporučujeme Zefyros TD, kde jemné a nízké členy pláště zajišťují nízký valivý odpor a zážitek z rychlé a bezpečné jízdy. Rychlé jízdě napomáhá i velmi nízká hmotnost pláště. Pokud je sucho a nečeká Vás žádný náročný terén, MTB plášť ZEFYROS Vám ukáže tu pravou radost z pohybu. Tento plášť je závodníky používán většinou jako tréninkový, ale ve vybraných mistrácích si připsal již několik úspěšných startů. Velmi rychlá kombinace je také ZEFYROS vzadu a SCYLLA vepředu. 
Levnější hobby varianta vzorku Zefyros je plášť Mitas Cheetah - k dostání zde.