Rozdíl mezi druhy MTB plášťů
Často se setkáváme s dotazy, který dezén MTB plášťů je vhodný do určitých podmínek. Rádi Vaše dotazy zodpovíme, ale připravili jsme pro Vás také grafický přehled určení jednotlivých dezénů. 

Víme, že každý jezdec má jiné preference a chceme vyhovět všem. Výběr pláště na MTB můžeme jednoduše shrnout takto:

  • Plášť pro crosscoutry maratony, který můžeme jen doporučit je Scylla Top Design. Koupíte je zde. 
  • Blátivý terén je domovinou pro vzorek Hyperion. Pláště Hyperion koupíte zde.
  • Enduro v horách přes kořeny a kameny si užijete nejlépe na pláštích Kratos. Nabídka Kratosů je zde.
  • Hledáte plášť do extrémních podmínek? Opravdový "traktor", který přejede vše? Sjezdový plášť, na který se můžete opravdu spolehnout? Zvolte plášť Highlander testovaný drsnými podmínkami kamenných plání. Highlander najdete zde.
  • Pokud si to šviháte nejraději rychle po lesních a polních cestách s pevným podkladem, zvolte Zefyros. Nabídku plášťů Zefyros máme zde.

Všechny výše uvedené vzorky plášťů jsou kevlarové (skládací) a dostatečně odzkoušené našimi závodními jezdci. Jste-li čistý hobík a spokojíte-li se s levnějšími plášti na horské kolo, máme pro Vásširokou nabídku hobby MTB plášťů zde.

Rozdíly mezi plášti na horská kola

Podrobněji se jednotlivým vzorkům věnujeme níže, tak se račte seznámit.

co nejvíce usnadnit a chceme, aby Vám dobře sloužil, připravili jsme přehled všech dezénů. Prohlédněte si níže uvedený obrázek a věříme, že budete mít hned jasno. Pokud byste přeci váhali, neváhejte nás kontaktovat. Jsme tady pro Vás a s výběrem pláště na horské kolo Vám rádi pomůžeme.

Pláště na horské kolo Kratos Top Design najdete zde.

Kratos TD vás nezklame především v těžkém terénu s tvrdým podkladem, kde se při jízdě plně využívají vyšší a agresivnější členy pláště, které zvyšují jeho trakci a ovladatelnost kola. Velice výkonný plášť pro enduro a kamenité podklady v Cross Country. Duální směs umožní bezpečnou jízdu i v agresivnějším náklonu.

Pláště na horské kolo Hyperion Top Design najdete zde.

Hyperion TD přebírá to nejlepší z úspěšného vzoru Charybdis TD a přidává ještě něco navíc. Mírně zvětšená hloubka pláště pro lepší záběr v měkkém terénu, prodloužená dopředná lamela pro větší stabilitu v náklonu a adhezní třísměrné drážky na povrchu členů pro větší jistotu na pevných překážkách. To vše znamená vyšší výkon a jistotu.

Pláště na horské kolo Scylla Top Design najdete zde.

Potřebujete universální plášť, pak nemusíte déle hledat - Scylla TD je to pravé. Univerzální rychlý plášť vhodný do středně těžkého terénu s tvrdším podkladem. Spolehlivě vás podrží a s použitím duální směsi zajišťuje dobrou přilnavost při jízdě v traverzu i agresivnějším náklonu. Optimálně navržené výška a rozestavení členů pláště přináší vše potřebné najednou: nízký valivý odpor, rychlost, záběr i brzdění. Ideální volba pro většinu tratí v Cross Country.

Sjezdové pláště na horské kolo Highlander najdete zde.


Pro tolik oblíbený down hill nebo freeride v těžkém terénu především se suchým a tvrdším podkladem je tu pro vás plášť Highlander. Ideálně navržené celková konstrukce pláště umožňuje nejenom jízdu ve složitém terénu, ale zajistí i bezpečné zdolání sjezdových úseků. Dowhnillový plášť Highlander je opravdu těžký kalibr! Přesvědčí Vás zážitky Richarda Gasperottiho na pláštích Highlander - z Tchajwanu čtěte zde, z Maroka čtete zde a ze Sardinie čtěte zde.

Pláště na horské kolo Zefyros najdete zde. 


Máte - li rádi rychlou jízdu v lehkém terénu s tvrdým podkladem, pak doporučujeme Zefyros TD, kde jemné a nízké členy pláště zajišťují nízký valivý odpor a zážitek z rychlé a bezpečné jízdy. Při jízdě v traverzu nebo při větším náklonu oceníte adhezní vlastnosti duální směsi.
Pláště na horské kolo Charybdis Top Design najdete zde.

Vašich obav z jízdy v těžším terénu s mokrým povrchem a měkkým podkladem vás zbaví Charybdis TD, který díky rozložení a výšce jednotlivých figur, zajišťuje velice dobrou trakci a také samočištění pláště i v těch nejtěžších podmínkách. Duální směs zajišťuje dobrou přilnavost při jízdě v traverzu nebo vyšším náklonu, a také na mokrých kořenech i kamenech.