UCI MTB World Cup 23.-25.5.2014
Bouřlivá divácká kulisa provázela všechny tři nedělní závody Světového poháru. Do Vysočina Areny přišlo v poslední den soutěží 19.500 diváků. V průběhu závodů byly hlavně obleženy všechny plůtky u trati, často až ve čtyřech řadách. Hlavní pozornosti se těšily zejména náročné kamenité úseky Rubena Choice a Rock N´ Roll. Ovšem i na zdánlivě neatraktivních rychlých rovných částech byla trať zaplněna vyznavači horské cyklistiky.
"Návštěva byla nejvyšší ze všech ročníků. Diváci nám výbornou kulisou určitě pomohli v boji o kandidaturu na pořádání mistrovství světa. Chtěl bych jim poděkovat," řekl generální sekretář Světového poháru v Novém Městě na Moravě Petr Vaněk.

Jeho slova o výborných divácích potvrdil navzdory dnešnímu zklamání ze svého výsledku i olympijský vítěz Jaroslav Kulhavý, který je přesvědčen, že Nové Město uspěje na 99 procent v kandidatuře na mistrovství světa 2016. "Informace mám od jednoho bývalého závodníka, je neoficiální, ani pořadatelé na Vysočině o ní nevědí," tvrdí Kulhavý, který byl nadšen fanděním i návštěvou.

"Všichni viděli, jak to v Novém Městě fungovalo. Atmosféra byla super a nedá se s jiným Světovým pohárem srovnat. Albstadt prostorem ani místem zdejších kvalit nedosahuje. Byl by to krok zpět, pokud by mistrovství světa z jakéhokoliv důvodu přidělili Albstadtu. Vysočina je reklama na vrcholovou cyklistiku," je přesvědčen Kulhavý.