Superior MTB Team má za sebou úspěšný víkend. Filip Adel si připsal první velké vítězství, když si v 1. závodě Českého poháru v maratonu poradil v cílovém spurtu s velkým rivalem, hlineckým bikerem Markem Rauchfussem. Sourozenci Průdkovi startovali v 2. závodě Světového poháru, Matěj vybojoval 18. místo, Barča zopakovala 26. místo z Nového Města na Moravě. Všichni na MTB pláštích Mitas.

Jeden z nejstarších a nejvíce masově obsazených závodů, Author Král Šumavy, který se jel letos v rámci Českého poháru v maratonu vyhrál na 105 km dlouhé trati Filip Adel.
„Závod se začal rozhodovat v druhý polovině, kdy Jakub Šilar rozjel tempo, který jsme z naší sedmičlenný skupinky uviseli jen já a Ráfek. Párkrát jsme se na špici protočili a rázem jsme měli minutku k dobru. Trochu jsme si ale závod zkomplikovali špatným odbočením, takže jsme darovali dvě minutky náskoku Michalu Bubílkovi. Nicméně do cíle to bylo ještě 20 kilometrů, takže to bylo hratelný. Nastolený tempo nevydržel do té doby hodně aktivní Šíla, takže jsme Bublu dojeli deset kilometrů před cílem už jen ve dvou. Ten měl toho už taky plný brejle, takže bylo jasný, že se rozhodne mezi mnou a Ráfkem. Ten to na mě párkrát zkusil, ale pochytal jsem mu všechny nástupy. Rozhodlo se v závěrečných zatáčkách na udrncaný louce, kde jsem využil výhodu fulla (Superior Team XF 29 Issue) a tak trochu zavzpomínal na juniorský cyklokrosový léta. Po dvou letech vyhranej ČP, jsem spokojenej!“ řekl k závodu Filip

Druhý závod Světového poháru XCO v německém Albstadtu sedl slušně Matějovi Průdkovi. Mates závod mužů do 23 let dobře odstartoval, v úzkém zaváděcím kole však spadnul na loket, navíc mu podfouklo kolo a musel zamířit pro výměnu předního kola do depa. Po naskočení na kolo se ze čtvrté desítky vydal na stíhací jízdu, kterou zakončil 18. místem. Výrazně si tak vylepšil náladu po nepříliš vydařeném SP v Novém Městě na Moravě.

"Kondice i výsledek byly dneska o moc lepší, škoda pádu a defektu zadního kola, musel jsem měnit, mohlo to být výsledkově ještě lepší," líčil Mates, "Ufouknul mi předek a šel jsem k zemi. Bolest jsem nějak nevnímal, já ani nevěděl, že mi teče krev, jak to bylo zezadu na lokti, trochu to bolelo, ale nelimitovalo. I předjíždění pak docela šlo, sbíral jsem místo po místě celkem v pohodě. Minulý týden jsem měl špatný nohy, taky jsem asi udělal chybu v tréninku, kterou jsem teď odstranil a zřejmě to zafungovalo, i když poslední kolo jsem byl rád, že sedím na kole a šlapu, že jsem z toho vůbec nespadl."

Matěj se po dojezdu do cíle vydal k doktorům, kde mu byla hluboká rána sešita několika stehy. O víkendu by však měl být fit na další závody mezinárodní závody.

V závodě žen do 23 let zopakovala výsledek z prvního SP na Vysočině Barča Průdková. Cílem projela na pláštích Mitas na 26. místě, když se jí vůbec nevedlo v úvodu závodu kvůli žaludečním problémům.

Start dobrej, pak mě ale začalo bolet břicho, vůbec nevím, co to je, protože to není letos při závodě poprvé, musím s tím něco udělat. Potom se mi to rozjelo, jsem ráda, že jsem to nevzdala a bojovala dál. Zase se to trochu zlepšilo, doufám, že to zas půjde nahoru," dodala k závodu Barča.

 

Výsledky Author Král Šumavy:

1. Filip Adel, Superior MTB Team 4:22:18 
2. Marek Rauchfuss, Kellys Bikeranch team +0:00:05 sec 
3. Michal Bubílek, Kellys Bikeranch team +1:22 min

Výsledky SP XCO #2, Albstadt, Německo:

Muži U23:

1. Nadir Colledani (ITA, Torpado) 1:24:06


2. Georg Egger (GER) +0:35
3. Peter Disera (CAN, Norco Factory) +0:50
18. Matěj Průdek (Superior MTB) +3:53

Ženy U23:

1. Evie Richards (GBR) 1:23:17 hod.
2. Kate Courtney (USA, Specialized Racing) +0:52
3. Sina Frei (SUI, JB Brunex Felt) +1:46
26. Barbora Průdková (Superior MTB) +11:56