Blíží se konec prvního prázdninového měsíce a s létem souvisí také mnoho sportovních cyklistických soutěží, v nichž startují jezdci na našich pláštích. A protože ne každý sleduje náš facebook https://www.facebook.com/Mitasbiketyres/, rozhodli jsme se přinášet Vám pravidelné aktuality ze světa cyklistického sportu také zde na našem oficiálním eshopu.

Takže co se v posledním měsíci na cyklistických kolbištích událo a jak si pláště Mitas a jejich piloti vedli?

Především to bylo na přelomu června a července Mistrovství světa v MTB v Novém Městě na Moravě, za kterým se ohlédneme v samostatném článku. Ale konaly se i dva další důležité podniky.

MISTROVSTVÍ EVROPY V BIKROSU

O druhém červencovém víkendu se v italské Veroně konalo mistrovství evropy v bikrosu. Češi brali celkem 2 cenné kovy za 2 třetí místa. My z Mitasu jsme pyšní na celkově čtvrtou fourcrosařku Romanu Labounkovou. Současná česká jednička Romana Labounková měla na „bednu“ zaděláno již v pátek. Časovku 

jednotlivců sice moc v oblibě nemá, ale čtvrtá pozice s mankem 0,045 s na bronz a 0,062 s na stříbro bolela: „Time Trial jsem si prohrála, protože jsem nedala druhý skok. Byla jsem jediná z deseti nejlepších, které ho vypustily. Dopad po prvním jumpu pořadatelé dost podivně změnili. Moc je nechápu ani teď. Připadal mi nebezpečný, tak jsem byla opatrná a ztratila na tom místě medaili.“ Dost možná i zlatou, která byla vzdálená necelou vteřinu. Labounkové bylo málo platné, že přijela na konci dubna do Verony zodpovědně vyhrát závod

 Italského poháru, když ji teď čekalo nemilé překvapení. „Padalo tam teď víc závodníků než je zdrávo 

a hlavně ti nejlepší. Proto se na stupně vítězů dostali takoví, kteří by za normálních podmínek neměli nárok. O tom ale bikros je,“ děla pravdu Romana i k závodu jednotlivců.

„Byla to hrůza. Po startu jsem jela na třetím až čtvrtém místě, ale vedoucí dvě holky spadly. Jejich kola lítala všude kolem, jedno přistálo i přede mnou. Musela jsem zpomalit a nabrala jsem ztrátu. V cíli jsem se pokusila zaútočit na druhé místo, když se najednou přede mnou zjevila Lotyška a nedovoleně mě blokla,“ navázala smutně Romana. Záznam finálové jízdy jí dal za pravdu. Způsob jízdy Sandry Alexejevové korektní rozhodně nebyl. Na doporučení expertů před cílovou páskou podala protest k vrchnímu rozhodčímu. „Stroze mě ale odmítl s tím, že kdyby bylo něco v nepořádku, jeho kolegové u tratě by si toho jistě všimli…“, kroutila hlavou novopečená mistryně republiky před týdnem z Benátek nad Jizerou.

A na jakých pláštích to jela? Bikrossové pláště Mitas Speedo, které můžeme všem vřele doporučit a můžete je koupit na našem eshopu http://www.mitasbiketyres.cz/speedo-lt-20-x-1-75-x-2-racing-pro​

SVĚTOVÝ POHÁR MTB 2016

MTBikeři pokračovali po zmíněném mistrovství světa v Novém Městě na Moravě dalšími závody světového poháru. Tentokráte je o víkendu 8. – 10. července hostilo švýcarské Lenzerheide. Zde se našim jezdcům dařilo střídavě. Honza Škarnitzl předvedl výkon na hranici první desítky kategorie Elite a na kevlarových pláštích Mitas Scylla Textra ho od ní dělilo jen 16 vteřin. Naše velká naděje, mladá Jana Czieczinkarová, bohužel ze zdravotních důvodů musela ve druhém okruhu vzdát závod žen do 23 let. K nevydařenému startu po závodě zklamaná řekla:  "Nikdy jsem to neudělala, vždycky jsem závody dojela, i když mi bylo blbě, jsem zvyklá bojovat. Ale dneska to nešlo, bylo mi od začátku šoufl, zimnice, asi úpal, další kolo bych v tomhle vedru dneska nedala," řekla Jana. Držíme palce příště bude líp :-) A za zmínku určitě stojí také vítězka ženské Elite kategorie. Novopečená mistryně světa do 23 let z Nového Města na Moravě, půvabná 22letá švédská bikerka Jenny Rissveds svými výsledky potvrzuje,že věkové hranice mezi U23 a Elite jsou již ve světě dnešního XCO zbytečné.

SP LENZERHEIDE 2016: VÝSLEDKY MUŽI ELITE

1. Nino Schurter (SUI, Scott Odlo) 1:27:26 hod.

2. Julien Absalon (FRA, BMC) +0:27

3. Maxime Marrote (FRA, BH SR Suntour KMC) +0:45

 

4. Jaroslav Kulhavý (Specialized Racing) +1:16

5. David Serrano Valero (ESP, MMR Factory) +2:13

6. Florian Vogel (SUI, Focus XC) +2:21

7. Stephane Tempier (FRA, Bianchi Countervail) +2:29

8. Carlos Nicolas Coloma (ESP, MMR Factory) +2:35

9. Lukas Flückiger (SUI, BMC) +2:49

10. Ondřej Cink (Multivan Merida) +2:54

11. Daniel McConnel (AUS, Trek Factory) +2:58

12. Jan Škarnitzl (Sram Mitas Trek) +3:10

 

 

SP LENZERHEIDE 2016: VÝSLEDKY ŽENY U23

1. Sina Frei (SUI, JB Brunex Felt) 1:22:12 hod.

2. Kate Courtney (USA, Specialized Racing) +0:42

3. Anne Tauber (NED, Habitat MTB) +1:19

4. Nicole Koller (SUI) +2:29

5. Ramona Forchini (SUI) +3:34

...

10. Barbora Průdková (Nutrend Specialized) +5:57

DNF. Jana Czeczinkarová

 

Další novinky přineseme zase v srpnu. Mrkněte ještě na fotky v naší galerii pod článkem.