První závod se jel v německém Albstadtu. Jolanda Neff skončila na druhém místě v nové atraktivní disciplíně Short-Circuit (XCC) a poté s obrovským náskokem vyhrála hlavní závod XCO.

Na mokré trati se Jolandě Neff výborně osvědčil plášť Mitas HYPERION, který se po závodě stal předmětem diskuzí mezi jezdci. Její týmová kolegyně Maja Wloszczowska skončila na 8. místě v XCC a o jednu pozici si přilepšila v hlavním závodě XCO.

Pláště Mitas Hyperion můžet zakoupit zde.

V Novém Městě na Moravě naopak jezdce přivítalo slunečné a suché počasí. Jolanda Neff dojela tentokrát na tradičním obutí Mitas Scylla na 3. v XCC a 2. v hlavním závodu XCO. Maja Wlosczowska jí následovala na 5. pozici. Také Carlos Coloma z týmu Primaflor Mondraker skončil na 10. místě a český jezdec Ondřej Cink se zvládnul probojovat ze 72. startovní pozice na 18. místo. 

Pláště Mitas Scylla můžete zakoupit zde.

Z Nového Města se spoustu jezdců světové špičky přesunulo na 25. ročník exhibičního závodu Pražské schody. Ve finále opět dominovaly jezdkyně na pláštích Mitas z Kross Racing týmu - Jolanda Neff (1.), Maja Wloszczowska (2.), Fabian Giger (2.), Bartlomiej Wawak (3.) a Carlos Coloma z týmu Mondraker skončil na 4. pozici.