Velká gratulace patří dalšímu mistru světa Vojtěchu Ludvíkovi. Český jezdec MTBO Vojtěch Ludvik získal na Mistrovství světa v MTB v orientačních závodech 2019 v dánském Ebeltoftu zlato. Doplnil tak mimořádně úspěšné české medailové žně na tomto šampionátu. Nás mimořádně těší, že ho k cennému kovu dovezly naše pláště Mitas Scylla 29 x 2,25 TEXTRA.

Od začátku závodu Vojtěch Ludvík nejméně chyboval, přestože po závdoě přiznal, že na mapově velmi náročné trati v lesích národního parku Mols Bjerge se mu také chyba nevyhla. Na MTBO trati ho čekalo 31 kontrol a při ideální volbě trasy měřila 11,3 kilometru. Nakonec Vojta Ludvík profrčel cílem na mitaskách s náskokem 44 vteřin.

Svůj první světový titul komentoval takto: '' Byl to jeden z nejtěžších MTBO kurzů, jaké jsem kdy jezdil. Udělal jsem jednu chybu na mapě a ztratil jsem 30 sekund, ale jinak jsem měl jasný závod. Jsem velmi spokojen se svými plášti Mitas Scylla, které mi pomohly projet trať bez defektu nebo nějakého karambolu! “

MTBO je moderní a stále populárnější závodní disciplína. MTBO neboli mountain bike orienteering neboli orientační závody na horských kolech je, jak název napovídá, obdoba orientačního běhu na horských kolech. Sednete na kolo, dostanete mapu a jedete. Čím rychleji tím lépe. Máte za úkol projet kontrolními body a to libovolným postupem. Vlastně je to "rychlostní cykloturistika". My v Mitasu jsme rádi, že naše pláště odvádějí dobrou službu v další bajkové disciplíně a držíme MTBO palce!

O tom jak se zapojit do MTBO a vůbec všechny novinky z MTBO sportu se dočtete na portálu MTBO.CZ