Už jen měsíc zbývá do startu nejsledovanějšího MTB závodu dvojic Absa Cape Epic, který se každým rokem jede v okolí Kapského města v Jihoafrické republice. Také letos se 650 dvojic vydá v neděli 19. března vstříc 8 etapám o celkové délce 691 km s převýšením 15 400 metrů. Opravdu vydatná dávka pro závodníky a také pláště Mitas.

 

I letos, již potřetí za sebou, nebudou na startu tohoto prestižního závodu chybět závodníci na kolech české značky Superior a na oblíbených českých pláštích Mitas TEXTRA. V letošním roce doplní dvojnásobného, zkušeného účastníka Filipa Adela slovenský závodník Tomáš Višňovský, člen Proefekt týmu.

 

„Pro letošní Epic jsme se rozhodli pro změnu kádru, Honzu „Džobra“ Jobánka nahradí Tomáš, dohodli jsme se tak společně z několika důvodů: Za prvé se Honzovi v Africe v minulých dvou letech nedařilo, přijel dost zdravotně „popravenej“ a pár týdnu byl mimo závodění. Za druhé jsme oslovili slovenský tým Proefekt v čele s Tomášem Višnovským (nově závodíci na Superiorech), jestli by do této akce s námi nešli a příliš jsme je nemuseli přesvědčovat.“ Říká o sestavě manažer týmu Lukáš Vlach

 

Tým Mitas Superior vnáší nově do přípravy na takto těžký závod více metodiky. Oba závodníci prošli začátkem února sportovní diagnostikou u trenéra Mgr. Juraja Karasa, PhD z PROefekt týmu. „Výkonnostně jsou na tom Tomáš s Filipem hodně podobně, silově i vytrvalostně vykazují v tomto období velmi dobré hodnoty. Směrem k Epicu ještě nastavíme oběma závodníkům takový plán, aby dokázali optimálně využít svých schopností a také věděli o silných a slabých stránkách sebe i parťáka.“

 

Filip s Tomášem a také s Honzou „Džobrem“ se v těchto dnech společně připravují na Mallorce. Po příjezdu ještě absolvují jednou zátěžové testy a již začátkem března se přesouvají do JAR, konkrétně do městečka Hermus, v jehož okolí se jedou první dvě etapy. Věříme, že Mitas pláště Scylla TEXTRA jim budou silnou oporou a držíme závodníkům palce!