Rubeňák Jan Nesvadba bral zlato a stříbo na WUC Cycling 2014

Akademik Jan Nevadba i přestože nezvítězil, tak zaujal skvělým výkonem a získal stříbrnou a bronzovou medaili na pláštích Rubena Scylla Grey line TD 29 x 2,25 a spolu s dalším Rubeňákem Tomášem Danačíkem hájili barvy Rubena.

Mezi 7. a 14. červencem se stala Jelenia Góra díky akci - 5. Akademické mistrovství světa horských a silničních kol  ,,hlavním městem Polska".
Čtyři dny soutěží, 8 závodů, 21 zemí a 152 akademických jezdců vytvořili sportovní podívanou, která byla středem zájmu médií z celého světa. Firma Rubena jako hlavní partner největšího sportovního cyklistického podniku vysokoškoláků odprezentovala výrobní program určený pro horskou a silniční cyklistiku a to jak, samotným účastníkům akce, tak i prostřednictvím médií byl osloven celý polský trh.
Nejlepším českým reprezentantem se stala nastupující hvězda silniční cyklistiky Petr Vakoč, který získal 2 zlaté medaile a pomohl tak k celkovému 3. místu České republiky v absolutním pořadí národů ( 1. Polsko, 2. Švýcarsko, 3. Česká republika ) .

Absolutní pořadí XCO Men 1. místo Emilien Barben, 2. místo Marek Konwa, 3. místo Jan Nesvadba
Absolutní pořadí XCO Time Trial: 1. Marek Konwa 11:56:40, 2. Jan Nesvadba 11:56:49, 3. Emilien Barben