Superior MTB dovezl ze Slovenska 3 medailová umístění

Superior MTB Team, obouvající velopláště Mitas, se zúčastnil o víkendu jednoho z největších maratonů na Slovensku, který se jel na pomezí Vysokých a Nízkých Tater. Dějiště konání Mistrovství Evropy v příštím roce pořádalo ve Svitu jak samotný maratón, tak i etapový závod složený ze 3 náročných etap, kterého se právě trio Němcová, Jobánek a Adel zúčastnilo.

V páteční Vysokotatranské etapě vybojovali vítězství v hlavních kategoriích závodníci na Superiorech – Filip Adel mezi muži a v ženách Tereza Němcová. Na 3. místě ve stejném čase jistil Filipa Honza Jobánek ve stejném čase.

Při sobotním závodě na trati již zmíněného ME 2017, který se jel na tratích Krejzi (pro muže) s drsnými parametry 133 km s převýšením 4900 m a Lejzi (pro ženy) 74 km/ 2.500 , měly velopláště Mitas opět zastoupení na stupních vítězů v celkovém hodnocení. Shodně na 3. místech dojeli jak Tereza tak i Honza „Jobr“,  jako 5. dorazil do cíle Adlík. V samostatném mužském závodě na 74 km dojel navíc také na 3. místě "náš" Kryštof Bogar.

Třetí etapa byla XCO závodem na technické trati a stejně jako v pátek si připsali vítězství Adel, který v těsném spurtu zdolal Kaněru a mezi dámami si na pláštích Mitas dojela pro vavříny Tereza Němcová.

V celkovém hodnocení dopadl Horal Tour velmi těsně, na Filipa a Terezu připadlo v součtu „až“ 2. místo, 3. skončil Honza Jobánek. Filip zaostal jen o 0,8 bodu, Tereza přišla o vítězství kvůli větší bonifikaci maďarské závodnice při startu na dlouhé trati.

Jasnou volbou pro celý tým během Horal Tour byl dezén Mitas Scylla TD Tubeless Supra v rozměru 29 x 2,25. Přednost opět dostala technologie TEXTRA, poskytující skvělou ochranu patky a bočnice při minimálním navýšení hmotnosti. Došlo ale i na dvousměsový XCO speciál Grey Line jehož naskladnění očekáváme ve druhé půlce roku.