Aktuální nabídku našich TEXTRA plášťů naleznete zde.

 

Technologie TEXTRA je patentem společnosti Mitas pro bezdušové pláště. Její podstatou je velmi hustá a extrémně pevná pogumovaná tkanina, která se v průběhu výroby bezdušového pláště aplikuje na bočnici a kolem celé patky pláště.

 

Naším výrobním tajemstvím je pak téměř zanedbatelná hmotnost textilie, čímž zůstaly zachovány oceňované jízdní vlastnosti plášťů s bezdušovou konstrukcí Tubeless Supra. Ty už samy o sobě získávaly uznání po celém světě, neboť svou hmotností nemají konkurenci. Proto jsme tuto klíčovou charakteristiku zachovali a pomocí technologie TEXTRA jsme přidali několikanásobně vyšší odolnost pláště proti bočnímu průrazu. TEXTRA pláště jsou předurčeny pro extrémní terénní závody, kde uplatní svou vysokou spolehlivost, nízkou váhu a skvělé jízdní vlastnosti.

 

 

Nejlepší vizitkou úspěchu je pro nás zpětná vazba závodníků z nejtěžšího etapového MTB závodu na světě Cape Epic. Pokud ho náhodou neznáte, jedná se o takový cyklistický Paříž – Dakar a pláště TEXTRA jsou opakovaně oficiálními plášti tohoto závodu. O úspěšných taženích TEXTRY na Cape Epic jsme informovali ve článcích "Cape Epic 2016 byl sportovním svátkem a potvrdil kvality plášťů Mitas​" a "MITAS OBDRŽEL OCENĚNÍ CAPE EPIC​".

 

Aktuální nabídku našich TEXTRA plášťů naleznete zde.

 

Pojďme se ještě podívat blíže na vznik technologie TEXTRA. Každý zkušený závodník ví, že nejúčinnější ochranou proti defektům způsobeným propíchnutím je bezdušový plášť, ve kterém drobné defekty rychle zacelí během jízdy speciální tmel. Bezdušové pláště jsou však huštěny zcela jinak než pláště s duší a to na výrazně nižší tlak. Přirozeně se stává nejslabším místem bezdušového pláště bočnice, která je extrémně namáhaná. V náročném terénu pak vážně hrozí jejich proříznutí.  A každý, kdo bezdušové pláště jezdí, ví, že proříznutí bočnice nezalepí žádný tmel a jízda končí. Často je jediným řešením nasazení duše do pláště,  ovšem ten se tím stává velmi náchylným k již neopravitelnému propíchnutí.

 

Technologie pro bezdušové pláště Textra

 

Tento začarovaný kruh a slabé místo bezdušové technologie byly pro nás velkou výzvou. Po důkladném zkoumání materiálů vhodných na pokrytí bočnice při zachování váhy a jízdních vlastností pláště jsme vyvinuli technologii TEXTRA. Následovalo dlouhé testování a ladění s našimi technology, ale nyní je TEXTRA již déle než 2 roky tou nejlepší volbou pro všechny, kdo jezdí bezdušové pláště

 

Technologii TEXTRA můžete koupit na pláštích Scylla, Hyperion, Kratos a Zefyros v rozměrech 27,5 a 29 palců. Cena plášťů je sice trošku vyšší, ale je třeba si uvědomit, že každý získává absolutní špičku v oblasti závodních kevlarových plášťů. Jedná se o totožné modely, na nichž válčí světoví TOP jezdci na závodech jako je Cape Epic. 

 

Aktuální nabídku našich TEXTRA plášťů naleznete zde.

 

Logo technologie Textra