Matěj Průdek si dojel na MTB pláštích Mitas v prvním závodě Českého poháru XCO pro první letošní „bednu“, když nestačil jen na Jana Vastla a vítězného Jose Ulloa Aravela z Mexika. V celkovém pořadí skončil jen těsně za první desítkou na 11. místě.

„Začátek byl výrazně lepší, měl jsem na dohled první skupinku. Ve druhé půlce jsem začal ztrácet, lehce se propad. Bylo to asi i změnou posedu, když jsem si ve třetím kole v kamenné pasáži přisedl sedlo a jel jsem tak v ne úplně ideálním nastavení posedu.“ řekl po závodě Matěj.

 

Velkou porci smůly si v Kutné Hoře vybrala Barča Průdková. V sobotních sprintech si s přehledem jela pro vítězství, v poslední zatáčce ji však na čerstvě namoklé trati po jezdecké chybě ustřelil přední plášť na horské kolo Mitas a poroučela se k zemi. Do cíle tak dorazila na 4. místě s kyselým výrazem a odřeným a naraženým bokem. Přejeme brzké uzdravení! Bohužel se Barči nedařilo ani v nedělním cross country, když po 3 kolech ze závodu odstoupila a svůj komentář uzavřela odhodlaně: “Závod jsem si prohrála hlavou, po dobrém začátku jsem ztratila kontakt se špicí a zlomila se. Mrzí mě, to už se nesmí opakovat.“.

 

Na Chřibské 50 dojel Filip Adel 3. a Jan Jobánek 5. 

 

První ostřejší start po etapovém závodě Absa Cape Epic, kde se pláště na horské kola Mitas podepsaly pod krásné umístění (psali jsme zde), má za sebou Filip Adel a to hned 3. místo v silně obsazeném závodě Chřibská 50. Stejně tak i Jan Jobánek, který do cíle dojel s nepatrným odstupem na 5. místě. Oba maratonci pak odcestovali do Chorvatska, kde je čekal etapový závod dvojic Mitas 4 Islands. Jak název napovídá, každá etapa se jela na jiném ostrově. Dvojice závodníků Superior MTB Teamu se startovním číslem 5. patřila do užšího okruhu favoritů. Jak se českým jezdcům na MTB pláštích Mitas vedlo se dočtete v samostatné reportáži.