-29% Výprodej

5-10301198-111

89 Kč s DPH

126 Kč s DPH

29% (37 Kč s DPH)

Skladem Expedice probíhá v pondělí, úterý a čtvrtek v 8h.

ks
Výprodej - poslední kusy. Tyto výprodejové mohou mít starší ročník výroby, ale je na ně samozřejmě plná záruka a jsou v bezvadném stavu. Více >>
Duše na kolo Mitas označené technologií Top Antipuncture System (TAS) Vám přinášejí vyšší ochranu proti defektům. Duše na kolo má zesílenou stěnu duše v oblasti koruny, což zvyšuje odolnost proti průpichu a průrazu. Zesílení klade větší odpor pronikajícímu objektu. Tím se částečně odtlačuje stěna duše od vnitřku pláště a nedovolí žádný nebo pouze částečný průnik. Ideální řešení pro turistiku po českých cyklostezkách. 
 
?

Duše pro kolo 26" palců. Tloušťka pláště může být 1,50 až 2,10 palce.

POZN.: Pokud bude plášť mírně širší nebo užší, duši je možné také použít. Při menším plášti je potřeba dbát zvýšené opatrnosti při instalaci, aby nebyla duše  "pomačkaná" nebo "skřípnutá" někde uvnitř pláště. U větších plášťů bude duše nafouknuta více, než je konstruována a její stěna bude "řidší". Mohlo by tak docházet k dřívějšímu samovolnému vypuštění pláště.

Parametry produktu Duše 26 x 1,50 - 2,10 FV33 TOP ANTIPUNCTURE SYSTEM

Síla stěny
1,5 / 0,9
Váha - g
210
Rozměr
26 x 1,50 - 2,10
Rozměr v milimetrech - ETRTO
37 / 54 - 559
Ventil
FV33
Směs
SBC
Technologie
Top Antipuncture System

VYBÍRÁTE SPRÁVNOU DUŠI?

Pokud si nejste 100% jisti, jestli kupujete správný rozměr duše na kolo, poradíme Vám. Jelikož duše vyrábíme vždy pro nějaký rozsah rozměrů, určující pro Váš výběr je plášť kola.

Na něm zpravidla vidíte rozměr v palcích – např. 12,5 x 1,75 x 2 nebo 29 x 2,25. Ve velké většině případů je tam také rozměr v milimetrech – tzv. ETRTO – zapisuje se např. 47 – 203 nebo 54 -622.

Rozměr v palcích uvádíme u většiny duší na kolo v názvu. Pro naprostou jistotu se zaměřte hodnotu parametru „Rozměr v milimetrech - ETRTO. U všech našich duší je uveden v Parametrech a většinou je v rozsahu – např. 25/37 – 406. Tento příklad znamená, že duše je vhodná pro průměr pláště 406 mm (tj. 20 palců) a šířky pláště od 25 do 37 mm.

Další volbou je ventilek. Jaký ventilek duše vybrat? V názvu duše na kolo je ventil vždy uveden zkratkou a najdete ho také v parametrech. Co znamenají zkratky ventilků a jaký ventil vybrat? Jednoduše typ a délku ventilku. Pomůže Vám také obrázek níže.

  • AV35 a AV40 – autoventilek v délkách 35 a 40mm; tloušťku má 8mm a dofouknete ho také na benzínové pumpě

  • SV9045 – zahnutý autoventilek, zahnutí je dvojí - 90 stupňů ve svislé ose a 45 stupňů je vytočen směrem „ ven z kola". Obě zahnutí jsou pro snadnější huštění u malých koleček

  • DV26 a DV35 - Dunlop ventilek je jeden ze dvou rozkládacích typů ventilku. Jedná se o tradiční ventil, který je stále docela rozšířený. Výhoda je, že jde snadno vyndat a vzduch se rychle vypustí. Naopak montáž je o něco náročnější, protože je potřeba vyndat vložku a převlečnou matku, aby šel ventilek prostrčit otvorem v ráfku. Vyrábí se v délkách 26 a 35mm a průměr má 8 mm.

  • FV33 a FV47 – francouzský, nebo též galuskový ventilek – dřík lze také vyjmout a pro huštění se musí povolit. Tento ventilek je užší než ostatní typy (jen 6mm) proto pokud jste měli tento ventilek již dříve, hledejte vždy stejný typ. Vyrábí se v délkách 33 a 47mm

A na závěr huštění. Často se ptáte, jak moc lze duši na kolo nahustit. Doporučené huštění je ale vždy uvedeno na plášti. Ten je určující pro huštění duše. Pokud je správně zvolen rozměr duše, vždy se přizpůsobí plášti.

Pro větší přehlednost uvádíme níže tabulku s převodem hustících jednotek.

TECHNOLOGIE:

TOP ANTIPUNCTURE SYSTÉM -TAS

Duše na kolo Mitas označené technologií Top Antipuncture System (TAS) Vám přinášejí vyšší ochranu proti defektům. Duše na kolo má zesílenou stěnu duše v oblasti koruny, což zvyšuje odolnost proti průpichu a průrazu. Zesílení klade větší odpor pronikajícímu objektu. Tím se částečně odtlačuje stěna duše od vnitřku pláště a nedovolí žádný nebo pouze částečný průnik. Ideální řešení pro turistiku po českých cyklostezkách.

 
 
Plášť / Duše
Duše
Rozměr v milimetrech
37 / 54 - 559
Rozměr v palcích / francouzský
26 x 1,50 - 2,10
Ventil
FV33
Váha - g
210
Technologie
Top Antipuncture System
Směs
SBC
Síla stěny
1,5 / 0,9
Průměr pláště
26
Kontaktujte nás!