Výprodej

5-10303003-112

140 Kč s DPH

Skladem Expedice probíhá v pondělí, úterý a čtvrtek v 9h ráno. Následující den je zboží u Vás nebo na zvolené pobočce Zásilkovny.

ks
Výprodejové duše - poslední kusy. Tyto výprodejové duše mají ročník výroby 2016, 2015 nebo 2014 a logo duše Rubena. Na duše je samozřejmě plná záruka a jsou v bezvadném stavu. Duše pro kolo 26" palců - galuskový (francouzský) vetilek. Více >>
Duše na kolo Mitas označené technologií Antisnake Bite System mají výrazně vyšší ochranu proti proražení, tzv. procvaknutí. Zesílení stěny duše v oblasti vrcholu ráfkového raménka výrazně snižuje možnost defektu typu „snake bite“. Při najetí na překážku a deformaci profilu pláště na sebe narazí stěny duše. Zesílená část je měkčí, má vyšší pružnost a větší rádius zakřivení. Tak je zvětšena styčná plocha stěn duše, snížen měrný tlak a následně průrazová síla, nebezpečná pro slabší část profilu duše. Efektu je dosaženo při nevýrazném zvýšení hmotnosti. Tato konstrukce najde uplatnění v extrémních terénních podmínkách DH, FR, 4X a XC.

Duše pro kolo 26" palců. Tloušťka pláště může být 2,30 až 3,00 palce.

POZN.: Pokud bude plášť mírně širší nebo užší, duši je možné také použít. Při menším plášti je potřeba dbát zvýšené opatrnosti při instalaci, aby nebyla duše  "pomačkaná" nebo "skřípnutá" někde uvnitř pláště. U větších plášťů bude duše nafouknuta více, než je konstruována a její stěna bude "řidší". Mohlo by tak docházet k dřívějšímu samovolnému vypuštění pláště.

Parametry produktu Duše 26 x 2,30 - 3,00 FV33 ANTISNAKE BITE SYSTEM

Technologie
Antisnake Bite System
Rozměr v milimetrech - ETRTO
57 / 75 - 559
Rozměr
26 x 2,30 - 3,00
Směs
SBC
Váha - g
374
Síla stěny
0,9 / 1,5
Ventil
FV33
?

VYBÍRÁTE SPRÁVNOU DUŠI?

Pokud si nejste 100% jisti, jestli kupujete správný rozměr duše na kolo, poradíme Vám. Jelikož duše vyrábíme vždy pro nějaký rozsah rozměrů, určující pro Váš výběr je plášť kola.

Na něm zpravidla vidíte rozměr v palcích – např. 12,5 x 1,75 x 2 nebo 29 x 2,25. Ve velké většině případů je tam také rozměr v milimetrech – tzv. ETRTO – zapisuje se např. 47 – 203 nebo 54 -622.

Rozměr v palcích uvádíme u většiny duší na kolo v názvu. Pro naprostou jistotu se zaměřte hodnotu parametru „Rozměr v milimetrech - ETRTO. U všech našich duší je uveden v Parametrech a většinou je v rozsahu – např. 25/37 – 406. Tento příklad znamená, že duše je vhodná pro průměr pláště 406 mm (tj. 20 palců) a šířky pláště od 25 do 37 mm.

Další volbou je ventilek. Jaký ventilek duše vybrat? V názvu duše na kolo je ventil vždy uveden zkratkou a najdete ho také v parametrech. Co znamenají zkratky ventilků a jaký ventil vybrat? Jednoduše typ a délku ventilku. Pomůže Vám také obrázek níže.

  • AV35 a AV40 – autoventilek v délkách 35 a 40mm; tloušťku má 8mm a dofouknete ho také na benzínové pumpě

  • SV9045 – zahnutý autoventilek, zahnutí je dvojí - 90 stupňů ve svislé ose a 45 stupňů je vytočen směrem „ ven z kola". Obě zahnutí jsou pro snadnější huštění u malých koleček

  • DV26 a DV35 - Dunlop ventilek je jeden ze dvou rozkládacích typů ventilku. Jedná se o tradiční ventil, který je stále docela rozšířený. Výhoda je, že jde snadno vyndat a vzduch se rychle vypustí. Naopak montáž je o něco náročnější, protože je potřeba vyndat vložku a převlečnou matku, aby šel ventilek prostrčit otvorem v ráfku. Vyrábí se v délkách 26 a 35mm a průměr má 8 mm.

  • FV33 a FV47 – francouzský, nebo též galuskový ventilek – dřík lze také vyjmout a pro huštění se musí povolit. Tento ventilek je užší než ostatní typy (jen 6mm) proto pokud jste měli tento ventilek již dříve, hledejte vždy stejný typ. Vyrábí se v délkách 33 a 47mm

A na závěr huštění. Často se ptáte, jak moc lze duši na kolo nahustit. Doporučené huštění je ale vždy uvedeno na plášti. Ten je určující pro huštění duše. Pokud je správně zvolen rozměr duše, vždy se přizpůsobí plášti.

Pro větší přehlednost uvádíme níže tabulku s převodem hustících jednotek.

TECHNOLOGIE:

ANTISNAKE BITE SYSTÉM - ABS

Duše na kolo Mitas označené technologií Antisnake Bite System mají výrazně vyšší ochranu proti proražení, tzv. procvaknutí. Zesílení stěny duše v oblasti vrcholu ráfkového raménka výrazně snižuje možnost defektu typu „snake bite“. Při najetí na překážku a deformaci profilu pláště na sebe narazí stěny duše. Zesílená část je měkčí, má vyšší pružnost a větší rádius zakřivení. Tak je zvětšena styčná plocha stěn duše, snížen měrný tlak a následně průrazová síla, nebezpečná pro slabší část profilu duše. Efektu je dosaženo při nevýrazném zvýšení hmotnosti. Tato konstrukce najde uplatnění v extrémních terénních podmínkách DH, FR, 4X a XC.

 

 

Plášť / Duše
Duše
Rozměr v milimetrech
57 / 75 - 559
Rozměr v palcích / francouzský
26 x 2,30 - 3,00
Ventil
FV33
Váha - g
374
Technologie
Antisnake Bite System
Směs
SBC
Síla stěny
0,9 / 1,5
Kontaktujte nás!