5-10951721-052

1 020 Kč s DPH

Skladem Expedice probíhá v pondělí, úterý a čtvrtek v 8h.

ks
Plášť na horské kolo 27,5 x 2,25 pro crosscountry maratony - univerzální plášť. Více >>

Scylla Top Design je vlajková loď v naší nabídce. Univerzální plášť na horské kolo, na který se spoléhají naše závodní týmy nejčastěji. Cross-Country i většinu etapových závodů odjezdí právě na těchto pláštích a jejich úspěchy potvrzují výjimečnou kvalitu těchto plášťů. Stejně tak skutečnost, že plášť Scylla Top Design je nejčastěji používaný plášť na nejprestižnějším etapovém závodě světa Cape Epic. Od roku 2019 je mitas generálním partnerem Světového poháru UCI.

Kdo se na plášť Scylla Top Design 27 x 2,25 spoléhá?

Jeden z favoritů světového poháru Kross Racing Team

Kross Racing Team 2019 jezdí pláště Scylla Top Design

 • Ondra Cink - reprezentant, olympionik a mistr světa (U23)
 • Maja Włoszczowska - polská reprezentantka, olympionička a mistryně světa
 • Ariane Luethi - švýcarská reprezentatka, pětinásobná vítězka Cape Epic
 • Sergio Mantecon - španělský olympionik

Pláště Mitas Scylla Top Design ovšem nebudou pomáhat jen ve světovém poháru. Také česká špička spoléhá na českou kvalitu z Náchoda. Hona nza Škarnitzl, Filip Adel, Pavel Boudný, Ondra Fojtík - to jsou absolutní špičky českého MTB sportu. 

Posuňte svou výkonnost a zážitky z bikování na novou úroveň. Špičkové pláště Scylla Top Design budou ozdobou Vašeho biku po všech stránkách.

Použít je můžete trojím způsobem

 • jako bezdušové pláště na bezdušových ráfcích
 • jako bezdušové pláště na klasických ráfcích za pomocí naší bezdušové sady - kupujte zde
 • jako klasické pláště s duší

Neváhejte. Pokud otřebujete universální plášť, pak nemusíte déle hledat - Scylla Top Design je to pravé. Univerzální rychlý plášť vhodný do středně těžkého terénu s tvrdším podkladem. Spolehlivě vás podrží při jízdě v traverzu i agresivnějším náklonu. Optimálně navržené výška a rozestavení členů pláště přináší vše potřebné najednou: nízký valivý odpor, rychlost, záběr i brzdění. Ideální volba pro většinu tratí v Cross Country. Vyvinuto ve spolupráci s elitními jezdci světového poháru a otestováno několika ročníky Cape Epic napříč africkou divočinou. 

 

Bezdušový plášť, který je možné využít také v klasické  kombinaci s duší. Ale byla by to škoda, protože s našimi bezdušovými sadami si vytvoříte bezdušový systém z většiny ráfků a ten zážitek opravdu stojí za to. Nabídku  příslušenství pro bezdušové pláště naleznete zde. 

Parametry produktu SCYLLA TOP DESIGN 27,5x2,25 Tubeless Supra TSS Grey Lines plášť na horské kolo

Barva bočnice
Grey lines
Konstrukce
Tubeless Supra
Technologie
TSS
Úroveň
Elite level
Rozměr v milimetrech - ETRTO
57 - 584
Rozměr
27.5x2,25
Určení
MTB
TPI
127
Směs
GL
Huštění - kPa
380
Zatížení - kg
136
Váha - g
590
Typ kola
horské
Průměr pláště
27.5
Šířka
1,5 a více

VYBÍRÁTE SPRÁVNÝ ROZMĚR?

Pokud si nejste 100% jisti, jestli kupujete správný rozměr pláště na kolo, poradíme Vám. Zaměřte se zejména na hodnotu parametru „Rozměr v milimetrech - ETRTO– zejména na druhé číslo v pořadí. Určuje vnitřní průměr pláště, který je klíčový pro to, zda plášť obujete na ráfek.

Jedná se o průměr pláště „od patky k patce“ a měl by odpovídat vnitřnímu (patnímu) průměru Vašeho ráfku. Tento rozměr je uveden také na většině evropských plášťů.

První číslo v parametru je šířka pláště a není pro otázku „pasuje / nepasuje“ tolik zásadní. Velká většina šířek bude do Vašeho ráfku pasovat. Pokud byste si chtěli být stoprocentně jisti i šířkou, nahlédněte do naší malé nápovědy Jak vybrat šířku ráfku a pláště

 

KONSTRUKCE:

TUBELESS SUPRA

 • Kostra: 127 TPI; bubnová technologie (OLT)

 • Bočnice: skinwall (SW)

 • Patní výztuha: aramid (A) + těsnící ochrana patky

 • Vlastnosti: při použití speciální montážní sady pro bezdušové pláště je možné použít také jako bezdušový plášť. Zvýšený jízdní komfort; snížený valivý odpor pláště na kolo; velký hustící rozsah; pro bezdušové provedení velice nízká hmotnost kompletu a eliminace defektu proražení duše o ráfek (Snake Bite).

SMĚS:

GL - GREY LINE

Speciální konstrukce pláště na kolo složena ze dvou směsí

1 – měkká šedá adhezní směs (SSC – Grey Line) pro boční figury

2 – osvědčená černá směs (CRX) tvořící podklad a střední figury i boční figury.

Spojení těchto dvou směsí je ideální kombinací pro závodní pláště s ohledem na nízký valivý odpor pro rychlou jízdu a velice dobrou adhezi v zatáčkách nebo bočním traverzu.

CRX je směs obsahující aktivní saze. Díky nim má vysokou strukturní pevnost, zvýšenou odolnost proti obrušivosti, výbornou adhezi a záběrové vlastnosti s nízkým valivým odporem. Hustota je 1,02 g/cm3. Svými vlastnostmi je určena především pro pláště na kolo pro závodní účely.

 

 

 

Plášť / Duše
Plášť
Rozměr v milimetrech
57 - 584
Rozměr v palcích / francouzský
27.5x2,25
Váha - g
590
Technologie
TSS
Směs
GL
Barva bočnice
Grey lines
Konstrukce
Tubeless Supra
Úroveň
Elite level
TPI
127
Huštění - kPa
380
Zatížení - kg
136
Určení
MTB
Průměr pláště
27.5
Kontaktujte nás!